20CD261A0AYNNNB0
Allen-Bradley 20CD261A0AYNNNB0 PowerFlex 700S (20C) AC Drive (New Surplus)
Write a Review
SKU:
20CD261A0AYNNNB0-ns
Condition:
New
2 Year WeSupplyUSA Warranty
Fast Shipping
Secure Payment
Bulk Pricing
We Supply is NOT an authorized distributor, affiliate or representative for the Manufacturer.
Product is surplus. Manufacturer's warranties do NOT apply.
Trademark Disclaimer:
Product Overview
About Allen-Bradley 20CD261A0AYNNNB0
Product Overview
Product Highlights
  • Series: PowerFlex 700S (20C)
  • Type: AC Drive
  • HP: 200 HP
  • Voltage: 480 VAC / 115 VAC I/O
  • Phase: 3 PHASE
  • Current: 261 A