20CD300M0ANNBNB0
Allen-Bradley 20CD300M0ANNBNB0 PowerFlex 700S (20C) AC Drive (Refurbished)
Write a Review
SKU:
20CD300M0ANNBNB0-rfb
Condition:
Refurbished
2 Year WeSupplyUSA Warranty
Fast Shipping
Secure Payment
Bulk Pricing
We Supply is NOT an authorized distributor, affiliate or representative for the Manufacturer.
Product is surplus. Manufacturer's warranties do NOT apply.
Trademark Disclaimer:
Product Overview
About Allen-Bradley 20CD300M0ANNBNB0
Product Overview
Product Highlights
  • Series: PowerFlex 700S (20C)
  • Type: AC Drive
  • HP: 250 HP
  • Voltage: 480 VAC / 115 VAC I/O
  • Phase: 3 PHASE
  • Current: 300 A