20G11NC072JA0NNNNN
Allen-Bradley 20G11NC072JA0NNNNN PowerFlex 755 AC Drive (Refurbished)
Write a Review
SKU:
20G11NC072JA0NNNNN-rfb
Condition:
Refurbished
Available
Adding to cart… The item has been added
2 Year WeSupplyUSA Warranty
Fast Shipping
Secure Payment
Bulk Pricing
We Supply is NOT an authorized distributor, affiliate or representative for the Manufacturer.
Product is surplus. Manufacturer's warranties do NOT apply.
Trademark Disclaimer:
Product Overview
About Allen-Bradley 20G11NC072JA0NNNNN
Product highlights
  • Series: PowerFlex 755 (20G)
  • kW: 37 kW
  • HP: 50 HP
  • Voltage: 400 VAC / 540 VDC
  • Current: 72 A